Verimli bir iş çıkarmanın pek çok yolu olabilir. Onlardan biri de çalıştığınız ortamın doğru şekilde dekore edilmesi ve doğru ofis mobilyaları seçimi yapmaktan geçer. Yeni ofisinize ofis mobilyaları satın almak, eski ofisinizin mobilyalarını değiştirmek ya da evinize bir home office dekoru yaratmak için satın alacağınız ofis mobilyalarında dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Ofis mobilyası satın alamadan önce dikkat edeceğiniz bu maddeler ile hem fiyat, performans hem de ofisinizde verimlilik ve tasarım rüzgarları esecek.


Her girişimci için yeni bir iş kurmak heyecan vericidir. Aynı zamanda mevcut bir ofisi yenilemek de yepyeni bir ofise taşınmak kadar keyif verici olabilir. Yeni ofisinizi nerede kiralayacağınız kadar ofisinizin nasıl görüneceği ve nelere ihtiyacı olacağı da en az o kadar önemlidir.

Çalışma Alanına, Sektöre Göre Mobilya Seçimi

Tüm mesleklerin ve sektörlerin kendine has bir ruhu ve çalışma sistemi vardır. Ofis mobilyasının kullanımı, rahatlığı ve şıklığının yanı sıra o ofiste yapılacak işe de uygun olmalı. Ofisinize giren kişilere doğru yerde oldukları mesajını vermek önemlidir. Doğru ofis mobilyası ile iş yerinde verimlilik de artacaktır. Örnek vermek gerekirse müşteri odaklı sektörlerde ofis mobilyaları dinamik ve müşteri konforu ve rahatlığına yönelik olmalıdır. Aynı şekilde seçilen ofis mobilyaları hangi sektör için seçiliyorsa o sektörün ciddiyetine uygun renk, doku ver tarzlarda olmalıdır. Bir finans sektörü ofisi ile mimari ofislerin birbirinden çok farklı ofis mobilyası seçimleri olmalıdır.